KONST / Litografier / Färglitografi 8001010
*
nr 800 1010
Bo Örn
(f. 1949), Sverige
Färglitografi , Bo Örn (f. 1949), 12/290, Komposition, motivets mått: 41 x 33
Bo Örn, född 1949 utanför Wasa i Finland, uppväxt i Sverige, målare, tecknare, grafiker och musiker.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 januari 2013
kl 17:13:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/12 10:34:00
1
100 kr
2/1 02:27:38
2
150 kr
6/1 00:55:16
3
250 kr
6/1 16:02:57
4
Vinnande bud
7/1 16:21:41
3
350 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bo Örn
Bo Örn, född 1949 utanför Wasa i Finland, uppväxt i Sverige, målare, tecknare, grafiker och musiker.
Läs mer om Bo Örn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo örn färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:19
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:54
-
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:15
-
5211 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:51
*
Bo Örn
Bo Örn, född 1949 utanför Wasa i Finland, uppväxt i Sverige, målare, tecknare, grafiker och musiker.
Läs mer om Bo Örn
nr 800 1010
Bo Örn
(f. 1949), Sverige
Färglitografi , Bo Örn (f. 1949), 12/290, Komposition, motivets mått: 41 x 33
Bo Örn, född 1949 utanför Wasa i Finland, uppväxt i Sverige, målare, tecknare, grafiker och musiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 januari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/12 10:34:00 | 1 | 100 kr |
2/1 02:27:38 | 2 | 150 kr |
6/1 00:55:16 | 3 | 250 kr |
6/1 16:02:57 | 4 | Vinnande bud |
7/1 16:21:41 | 3 | 350 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bo Örn
Bo Örn, född 1949 utanför Wasa i Finland, uppväxt i Sverige, mÃ¥lare, tecknare, grafiker och musiker.Läs mer om Bo Örn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bo örn färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:19 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:54 -
6113 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:15 -
5211 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:51